NORTHGATE ANKARA BUSIDENCE BLOKLARI MAHAL LİSTESİ

EV-OFİSLER
DÖŞEME: Birinci Sınıf Granit Seramik ve/veya Lamine Ahşap Kaplama
DUVAR: Alçı Sıva +Saten Alçı + Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya ve/veya Ahşap İçerikli Duvar Kaplaması ve/veya Duvar Kağıdı
TAVAN: Suya Dayanımlı Alçı Levha Asma Tavan + Saten Alçı + Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya
VESTİYER: Vestiyer yapılacaktır.

OTURMA/ÇALIŞMA ODASI

DÖŞEME:Birinci Sınıf Granit Seramik ve/veya Modüler Karo Halı ve/veya Lamine Ahşap Zemin Kaplaması
DUVAR: Alçı Sıva +Saten Alçı ve Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya ve/veya Duvar Kağıdı ve/veya Ahşap İçerikli Duvar Kaplaması
TAVAN: Alçı Levha Asma Tavan + Saten Alçı + Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya ve/veya Ahşap İçerikli Tavan Bordürü ve/veya Duvar Kağıdı
GENEL: Pencere doğrama aksesuarları (Menteşe, ispanyolet, kilit ve ilaveleri, vasistas makas, kapı kolları vb.)
HAVALANDIRMA: VRF iç ünitesi ile ısıtma soğutma yapılacaktır.

YATAK NİŞİ
DÖŞEME:Birinci Sınıf Granit Seramik ve/veya Modüler Karo Halı ve/veya Lamine Ahşap Zemin Kaplaması
DUVAR: Alçı Sıva +Saten Alçı ve Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya ve/veya Duvar Kağıdı ve/veya Ahşap İçerikli Duvar Kaplaması
TAVAN: Alçı Levha Asma Tavan + Saten Alçı + Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya ve/veya Ahşap İçerikli Tavan Bordürü
GENEL: Pencere doğrama aksesuarları (Menteşe, ispanyolet, kilit ve ilaveleri, vasistas makas, kapı kolları vb.)
BANYO- WC
DÖŞEME: Birinci Sınıf Granit Seramik
DUVAR: Birinci Sınıf Granit Seramik
TAVAN: Suya Dayanımlı Alçı Levha Asma Tavan + Saten Alçı + Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya
GENEL: Banyo tezgahı ve dekoratif ayna takılacaktır. MEKANİK: Havlupan montajı yapılacaktır. Projesine uygun olarak tezgah üstü lavabo, Tek gövde batarya ve sifonu ile birlikte montaj yapılacaktır. Kendinden rezervuarlı alafranga tuvalet taşı ve/veya gömme rezervuar ve asma klozet montajı yapılacaktır. Projesine uygun ölçülerde duşakabin montajı yapılacaktır.

MUTFAK NİŞİ
DÖŞEME: Birinci Sınıf Granit Seramik
DUVAR: Birinci Sınıf Granit Seramik ve/veya Alçı Sıva +Saten Alçı ve Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya ve/veya Duvar Kağıdı ve/veya Ahşap İçerikli Duvar Kaplaması
TAVAN: Alçı Levha Asma Tavan + Saten Alçı + Su Bazlı Yarı Mat Plastik Boya SÜPÜRGELİK: Ahşap süpürgelik
DOLAP: Akrilik ve/veya doğal granit ve/veya mermer ve/veya laminant tezgâh yapılacaktır. Tezgah ve üst dolap arası seramik ve/veya granit kaplama ve/veya cam mozaik ve/veya fileli mermer ve/veya alüminyum kaplamalı mdflam yapılacaktır. Mutfak alt ve üst dolabı ahşap kaplama ve/veya lake ve/veya membran kaplama yapılıp yerine monte edilecektir. Menteşeler frenli menteşe olacaktır, Ayarlanabilir ayak yapılacaktır.
ANKASTRE ÜRÜNLER ve EVİYE: Projesine uygun olarak mikrodalga fırın,buzdolabı, ocak ve eviye yapılacaktır.

BALKON
DÖŞEME: Birinci Sınıf Granit Seramik Ahşap Görünümlü
TAVAN: Kompakt Laminat Dış Cephe Paneli
KORKULUK: Alüminyum Camlı Korkuluk
BALKON KAPISI: Isı Yalıtımlı Alüminyum Cam Kapı
PEYZAJ :Ada içi araç ve yaya yolları, açık otoparklar ve projede belirlenmiş bölümlerde kapalı otoparklar yapılacaktır. Kapalı otoparklardan asansörlere veya binalara geçiş koridorlarında engelli geçiş rampaları teşkil edilecektir.
Proje kapsamında açık ve/veya kapalı yüzme havuzu inşa edilecektir. Havuza ait filtrasyon tesisatı, soyunma kabinleri, duşlar ve ayak dezenfeksiyon havuzu yapılacaktır. Site çevresi güvenlik duvarları üzerine İdare’ nin uygun görüp onaylayacağı ölçülerde ve modelde korkuluk ve boya yapılacaktır. Site içi araç yollarının ve açık otoparklarında 20 cm kalınlığında hasır çelikli C25 beton kullanılacaktır. Beton üzerine parke, asfalt kaplama, baskı beton vs. yapılacaktır. Süs havuzları ve/veya yapay göletler biyolojik filtrasyonlu, dekoratif fiskiyeli, özel led aydınlatmalı olarak yapılacaktır. Proje kapsamında kent mobilyaları, dinlenme alanları ve çocuk oyun grupları bulunacaktır. Sitenin bitkisel ve yapısal peyzajları onaylı projeye göre yapılacaktır. Proje kapsamında yeşil alan olarak gösterilen yerlerde hazır rulo çim yapılacak ve bu alanlarda projesine uygun olarak otomatik kontrollü sulama sistemi yapılacaktır. Engelli ve çocuk arabası sirkülasyonu da düşünülerek bina içi asansörlere ulaşım sağlanacak, sosyal tesis engelli ve çocuk arabası girecek şekilde teşkil edilecektir.

GENEL

BETONARME: Binalar betonarme karkas olacaktır. Yapım tekniği radye temel ve konvansiyonel kalıptır.
TEMEL ve PERDE YALITIMI: Temel yanlarına ve temel ampatmanı üzerine; 4 mm kalınlığında bitümlü membran ile 2 kat su yalıtımı + 5 cm. Extrüde Polistren Levha (XPS)+ 8,5 cm kalınlığında tuğla yapılacaktır. Perde yüzeylerine; döşeme, temel ve taşıyıcı perde birleşim yerlerine izolasyonlu harç ile fileli sıva + bitüm esaslı çift kompenantlı sürme su izolasyonu + 5 cm . Extrüde Polistren Levha (XPS) + 8,5 cm kalınlığında tuğla yapılacaktır. İçeriden kaba sıva + ince sıva + plastik boya yapılacaktır.
SES ve ISI YALITIMI: İki daireyi birbirinden ayıran ve/veya ısıtılmayan mahaller ile ortak olan duvarların salon ve/veya odalara gelen kısımlarına ısı ve ses yalıtımı yapılacaktır.
DIŞ CEPHE ISI YALITIMI: Dış cephede Isı yalıtımını sağlamak amacıyla ısı yalıtımlı aluminyum profiller ve ısı yalıtımlı çift camlar kullanılacaktır.
RÜZGARLIK VE GALERİ BOŞLUĞU: Şap + seramik ve/veya ölçülü boy mermer ve/veya doğal granit ve/veya doğal taş ile yer kaplaması yapılacaktır. Ayrıca İdare onayı ile desen uygulaması yapılacaktır. Daire sayısı kadar ahşap malzemeden ve/veya pleksiglas vb. malzemeden Posta Kutuları ve İlan Panosu imal edilecektir. Her katta, yangın merdivenlerine ve kat hollerine İdare’ nin seçeceği malzemeden kat numarası konacaktır. Şaft içleri tüm yüzeyler beyaz çimento esaslı malzeme ile sıvanacaktır. Alüminyum profillerden şaft kapağı kasası, kanadı ve pervazı yapılacaktır. Kollu ve kilitli olacaktır. Anahtarlar master sistem olacaktır.
DAİRE GİRİŞ KAPILARI: Daire giriş kapısı kapı kanadının iki yüzü, pervazı ve kasası ahşap ve/veya PVC veya lamine cam kaplı olacaktır. Kapı montajı köpükle ve/veya harçla yapılacaktır.
DAİRE İÇ KAPILARI: Ahşap ve/veya MDF üzeri PVC kaplamalı, camlı ve/veya camsız iç kapı kanadı, kasası, pervazı yapılacak ve madeni aksamı ile birlikte yerine takılacaktır. Kapı kolları paslanmaz çelik malzemeden imal edilecektir. Projeye uygun olarak cam ve/veya cam kaplama kapılar yerine takılacaktır.
SÜPÜRGELİKLER: Projelere uygun yükseklikte döşeme malzemesinden ve/veya ahşap ve/veya MDF üzeri PVC kaplama süpürgelik yapılacaktır.
PENCERELER: Isı yalıtımlı aluminyum giydirme cephe sistemleri üzerinde açılabilir pencereler yapılacaktır.
GENEL YANGIN TESİSATI: Onaylı projesine uygun olarak ada bazında merkezi su deposu ve varsa TSE, yoksa UL/FM, VDS, vb. uluslar arası sertifikalara sahip yangın pompa istasyonu ile yangın söndürme sistemi kurulacaktır.
PİS SU TESİSATI: Pis su tesisatlarında mineral katkılı, kendinden ısı ve ses yalıtımlı, çok katmanlı, DIN 4102 (yanma sınıfı min. B2) ve DIN 4109 (bodrum deney odası UG arkada ölçülen kurulum ses seviyesi değeri; 4lt/s. max. 20dB)’ a uygun sessiz borular ve ekleme parçaları kullanılacaktır.
DOĞALGAZ TESİSATI: Onaylı projesine uygun olarak site içi doğal gaz alt yapı tesisatı çekilecek, bloklar, sosyal tesisler ve diğer doğal gaz tüketimi yapılacak olan tesislerin altyapı bağlantıları yapılacaktır.
İNTERKOM: Projesine uygun olarak renkli görüntülü interkom sistemi kurulacaktır. Daireler; blok girişi ve site giriş kapısı ile sesli ve görüntülü iletişim kurabilecektir.
YANGIN İHBAR: Projesine uygun olarak adresli yangın ihbar sistemi tesis edilecektir.
ÇEVRE AYDINLATMA: Park, bahçe, yürüme yolu aydınlatmaları ve yol aydınlatmaları projesine göre dekoratif tip aydınlatma direkleri ile tesis edilecektir.
ACİL AYDINLATMA: Projesine ve yangın yönetmeliğine göre acil aydınlatma sortisi ledli armatürler ile tesis edilecektir.
JENARATÖR: Tüm ortak alanlarda ve dairelerde % 100 yedekli enerjiyi sağlayacak kapasitede jeneratör sistemi tesis edilecektir.
ASANSÖR: Bloklarda trafik hesabına ve yangın yönetmeliğine uygun sayıda ve hızda, TSE ve CE standartlarında acil kurtarma tertibatı olan asansörlerin temini ve montajı yapılacaktır.
GÜVENLİK SİSTEMİ: Projesine uygun olarak site içinde çevre duvarını ve/veya demir korkuluk/çitlerini, otopark giriş ve çıkışlarını ve blok girişlerini kontrol altında tutan güvenlik amaçlı kapalı devre kamera sistemi (CCTV) kurulacak, güvenlik merkezinden 7/24 saat izleme ve kayıt yapılacaktır.
* Teknik mecburiyet oluşması halinde mahal listelerinde HNN YAPI TEKNİK onayı ile değişiklik yapılabilir.